Poročilo o dirki | MotoGP San Marino 2024

Marc Marquez je zmagal na razburljivi Veliki nagradi MotoGP v Misanu in prehitel Francesca Bagnaia, medtem ko je Jorge Martin zaradi strateške napake končal krog za 15. mestom.

Po štartu je Bagnaia v prvem krogu v prvi zavoj zapeljal pred Francom Morbidellijem in Martinom. Vendar je Martin hitro prehitel Morbidellija, vendar mu je bilo težko ujeti Bagnaio.

V sedmem krogu so se zaradi poslabšanja razmer tekmovalci približali, kar je Marquezu omogočilo, da se je uvrstil na stopničke. Martin, edini vodilni, ki je ob koncu sedmega kroga presedlal na mokro kolo, je naredil ključno napako, saj so se razmere hitro izboljšale. V devetem krogu je bil Martin prisiljen ponovno zapeljati v boks in se je na dirko vrnil na 15. mestu.

Bagnaia je vodil v osmem krogu, a ga je nato prehitel Marc Marquez, ki je nato še povečal prednost in zmagal. Stopničke je dopolnil Bastianini na tretjem mestu.

Ta zmaga je Marquezova prva zaporedna zmaga po letu 2021, s katero je svoj zaostanek v prvenstvu zmanjšal na 53 točk, medtem ko Bagnaia zdaj za Martinom zaostaja le še sedem točk.

Brad Binder si je zagotovil četrto mesto, Marco Bezzecchi je bil peti, Alex Marquez pa šesti. Fabio Quartararo je bil osmi, Fabio Di Giannantonio deveti, deseterico najboljših pa je zaokrožil Pol Espargaro.

Točke so prejeli tudi Miguel Oliveira, Johann Zarco, Takaaki Nakagami, Stefan Bradl in Jorge Martin, ki je za zadnjo točko uspel zadržati Vinalesa.